22 lip 2016

Platformy schodowe Vimec V64

platformy schodowe
Platforma V64 włoskiego producenta Vimec to transporter schodowy poruszający się po torze prostym. Z tego właśnie powodu jest urządzeniem, które najlepiej radzi sobie na schodach jednobiegowych. Za pomocą omawianego urządzenia osoby starsze lub niepełnosprawne w komfortowych i bezpiecznych warunkach mogą pokonywać schody.


Specyfika urządzenia


Vimec V64 to transporter uniwersalny, ponieważ jego montaż jest możliwy nie tylko wewnątrz, lecz także na zewnątrz budynku. Platforma włoskiego producenta posiada rozwiązania, dzięki którym może pracować w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Omawiany transporter posiada łatwy system sterowania. Urządzenia jest bowiem zasilane radiowo. Platformy schodowe V65 to urządzenie zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zastosowane w nich rozwiązania chronią nie tylko osoby z nich korzystające, lecz także pozostałych użytkowników schodów.

Platformy Vimec nabyć można w trzech wariantach. Pierwszy z nich to wariant standardowy ze spocznikiem o wymiarach 830/700mm i z niewielkim podestem. Modele w wersji large oraz extra large mają zwiększone rozmiary podestu – odpowiednio 1050 x 770 i 1250 x 800 mm. Przy montaży platformy schodowej Vimec V64 nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowych prac budowlanych. Należy jedynie zadbać o dostarczenie prądu.


Udogodnienia


Platformy schodowe Vimec V64 to transportery, w których znajdziemy nowoczesne systemy mające na celu zagwarantowanie jego użytkownikom komfortu oraz bezpieczeństwa. Przed różnego rodzaju przykrymi incydentami osobę na wózku chronią zabezpieczenia takie jak przycisk stop czy ręczne uwalnianie. W celu poprawienie komfortu można skorzystać z ogranicznika, za pomocą którego zadecydujemy z jaką prędkością ma się poruszać transporter. Istnieje także możliwość kupna dodatkowych akcesoriów. Jeżeli platformę chcemy zainstalować w miejscu narażonym na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, warto wyposażyć się w specjalny pokrowiec. Na platformie można umieścić także krzesełko. Rozwiązanie to rozszerzy funkcjonalność urządzenia. Dzięki krzesełku z platformy skorzystać mogą również na przykład osoby starsze, które poruszają się samodzielnie.

Dane techniczne


Maksymalny udźwig platform schodowych Vimec wynosi 230 kilogramów (wartość ta dotyczy pracy na schodach o nachyleniu nie większym niż 45 stopi). Urządzenie to w minutę pokonuje 5 metrów, co pozwala na szybki i bezpieczny transport. Maksymalne nachylenie schodów gwarantujące bezpieczną pracę urządzenia wynosi 50 stopni. Vimec V64 to platforma schodowa, którą zamontować można na schodach o szerokości nie mniejszej niż jeden metr, czyli de facto praktycznie wszędzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz