1 cze 2016

Dla kogo platformy schodowe?

platformy schodowe
Platformy schodowe to niezwykle ważne urządzenia. Dzięki nim w domach oraz w budynkach użyteczności publicznej likwidowane są bariery architektoniczne. Nie oszpecają one otoczenia, wręcz przeciwnie – są eleganckie i wyglądają bardzo estetycznie.

Urządzenia tego typu są zazwyczaj lekkie. Wykonuje się je z aluminium, które cechuje niska waga, lecz nie oznacza to, że nie stanowi on jednocześnie materiału odpornego i trwałego. Konstrukcja wspierana jest dodatkowo takimi elementami jak zabezpieczenia przełamania platformy. Rozwiązanie to zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa osoby przeważonej na platformie oraz podnosi wartość maksymalnego załadunku urządzenia. Dodatkową ochronę stanowią barierki chroniące osobę korzystającą z urządzenia przed wypadnięciem. Platformy schodowe są stosunkowo łatwe w obsłudze. Do ich wyłączenia i włączania używa się specjalnego pilota – w przypadku nowszych modeli, takich jak na przykład Ascendor PLG7, wyposażony jest on w ułatwiający sterowanie ekran z wyświetlaczem ledowym.

Omawiane urządzenia służące do pokonywania barier architektonicznych posiadają najczęściej specjalny system startowania i hamowania, który sprawia, że czynności te wykonywana są w sposób łagodny. Do wyboru mamy dwa typy najazdów. Pierwszy z nich to standardowy, czyli boczny. Na życzenia klienta firmy wykonują także najazdy frontowe, których używa się w przypadku małej ilości miejsca – na przykład w wąskich klatkach schodowych. Do wyboru mamy platformy schodowe, które poruszają się po linii prostej oraz te, które jeżdżą po torze krzywoliniowym. Te pierwsze najczęściej stosowane są w domach jednorodzinnych oraz wszędzie tam, gdzie nie ma pięter lub zakrętów. Z kolei te drugie wykorzystywane są najczęściej w blokach lub wielopiętrowych budynkach użyteczności publicznej.

Obsługa platform schodowych produkowanych przez firmę Ascendor jest bardzo prosta dzięki pilotom zdalnego sterowania oraz wyświetlaczowi LED, który jest unikalnym rozwiązaniem w tego typu urządzeniach dźwigowych. Urządzenia posiadają mechanizm łagodnego startu oraz zatrzymania się, a dodatkowo platformy poruszające się po torze krzywoliniowym zwalniają na zakrętach. Najazd na platformy standardowo jest możliwy z boku, ale na życzenie klienta można wykonać tzw. najazd frontowy - jest to wygodne rozwiązanie w przypadku, kiedy przed schodami nie ma wystarczającej ilości miejsca. Opuszczane barierki chronią użytkownika przed wypadnięciem, ponadto platforma posiada przycisk awaryjnego zatrzymania oraz czujniki nacisku na platformie.

Warto na końcu wspomnieć również, że część firm zajmujących się produkcją platform schodowych oferuje możliwość wyboru wielkości urządzenia, pozwalając na indywidualny wybór jej rozmiaru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz