25 maj 2016

Windy dla niepełnosprawnych – cena

windy dla niepełnosprawnych
Windy dla niepełnosprawnych to urządzenia, których cena zależna jest od bardzo wielu czynników. Wśród nich najważniejsze są jej parametry oraz warunki, w których odbywa się montaż windy.


Wyróżniamy kilka typów urządzeń, które służą do transportowania osób niepełnosprawnych oraz starszych. Jednym z tańszych rozwiązań są krzesełka schodowe, lecz mają one spore ograniczenia – nie skorzysta z nich osoba na wózku. Kolejną grupą urządzeń są platformy schodowe montowane nad schodami. Pozwalają one na przewożenie wózków inwalidzkich. Dzięki swojej dużej funkcjonalności pozwalają wszystkim osobom na ominięcie uciążliwej bariery architektonicznej w postaci schodów. Do ostatniej grupy wind schodowych dla niepełnosprawnych zaliczane są schodołazy.

Cena schodołazów oraz krzesełek


Kwota, którą musimy przeznaczyć na zakup urządzeń tego typu zależy najczęściej od typu schodów, które mają one pokonywać. Tych tańszych, czyli krzesełek, używa się jedynie na schodach prostych, które nie mają żądnych półpięter czy zakrętów. Używane urządzenia tego typu, w zależności od długości szyny (która związana jest oczywiście z długością schodów) oraz innych czynników kosztują minimum 5 tysięcy złotych. Warto rozejrzeć się za promocjami, które pozwolą nam zaoszczędzić pokaźne kwoty. W przypadku schodów kręconych można kupić specjalne krzesełka schodowe poruszające się po szynie krzywoliniowej. Jednakże ceny tych urządzeń zaczynają się od poziomu 24 tysięcy zł. Z kolei schodołaz to najtańsze z dostępnych urządzeń służące do przewożenia po schodach osób na wózkach inwalidzkich. Ceny używanych egzemplarzy zaczynają się już od około trzech tysięcy złotych.

Cena platform i podnośników


Kwota, którą musimy wydać na windy dla niepełnosprawnych, tak jak w przypadku krzesełek zależna jest przede wszystkim od kształtu schodów. W przypadku platformy schodowej musimy liczyć się z wydatkiem rzędu aż 25 tysięcy złotych. Niestety wraz z długością schodów cena urządzenia rośnie. W przypadku urządzeń, które mają być użytkowane na długich schodach lub na zewnątrz, trzeba liczyć się z jeszcze większym wydatkiem. Ostatnim typem urządzeń służącym do pokonywania schodów są podnośniki pionowe. Jednakże ze względu na niską wysokość podnoszenia nie są tu urządzenia zbyt popularne – stosuje się je tylko w specyficznych sytuacjach. Cena podstawowej wersji podnośników tego typu to około 25 tysięcy złotych.

1 komentarz:

  1. Windy dla niepełnosprawnych to bardzo ważny element, szczególnie w każdy budynku użyteczności publicznej.

    OdpowiedzUsuń